Pečenie pamlskov pre psíkov s originálnymi vykrajovačkami alebo keď priateľstvo inšpiruje :)


Naša kamarátka Andrejka je veľká milovníčka mimo iných vecí aj štvornohých priateľov človeka, psíkov. Jej srdcovou záležitosťou je plemeno Rodézsky Ridžbek. Podrobne o nich píše aj na svojej stránke beibira.sk, kde veľmi radi čítame jej príspevky. Nedávno nás veľmi zaujal jej článok o vhodných a nevhodných potravinách pre psov (možete si prečítať TU). Rozhodli sme sa, že niečo originálne vyrobíme pre aj majteľov havkáčov. Tak vznikli vykrajovačky na psie pamlsky v tvare kosti a labky.

V našej ponuke nájdete veľa rôznych vykrajovačiek na rôzne príležitosti. V čom sú tieto vykrajovačky iné? Vykrajovačky na psie pamlsky sú jedinečné preto, že Vám ich vyrobíme s menom Vášho psíka, ktorému tak môžete napiecť zdravé keksíky len pre neho.

My sme takéto pamlsky napiekli tiež. Pri recepte sme sa inšpirovali už spomínaným článkom a internetom.

Na náš recept potrebujeme:

1/2 hrnčeka tekviciového pyré (urobili sme si domáce z tekvice zo záhrady), 1 lyžicu arašidového masla, 1 hrnček ryžovej múky (môžete použiť aj inú a prípadne pridať vajce).

Postup: Najprv zmiešame tekvicové pyré s arašidovým maslom, keď sa tieto dve prísady spoja postupne pridávame múku, kým nemáme dobre spojné cesto. Keď je cesto hotové vyvaľkáme ho na cca 3-4 mm hrúbku a vykrajujeme pamlsky v tvare labky alebo kostičky.

Vykrojené poukladáme na plech a pečieme cca 8-10min, kým povrch nie je pekne hnedý.

Po upečení počkáme, kým pamlsky s menom nášho miláčika vychladnú a máme pre neho zdravú mňamku.

Musíme priznať, že sme ich ochutnali aj my a sú celkom chutné.

Takto vyzerajú po upečení.

dogsp2

K našej kamarátke a jej štvornohým miláčikom naše mňamky dorazili a vraj veľmi chutili. Poslala nám túto krásnu fotku, za ktorú veľmi pekne ďakujeme.

pamlsky

Ak hľadáte ideálny darček pre svojho psieho miláčika na narodeniny, meniny, Vianoce alebo len tak, tento ho určite poteší. Najmä Vami napečené, zdravé mňamky.

Príjemné pečenie praje tím layerica.